Zákaz návštev na lôžkových oddeleniach OÚSA

28. 06. 2022

Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie vo výskyte COVID-19 a s tým súvisiacou prevenciou šírenia COVID-19 sú s účinnosťou od 28.6.2022 až do odvolania zakázané návštevy na lôžkových oddeleniach OÚSA.
Čítať ďalej

Aktuality

 • Oznam - zaokrúhľovanie platieb v hotovosti cez e-kasy od 01.07.2022

  V zmysle novely zákona č. 18/1996 o cenách sme povinný od 01.07.2022  zaokrúhľovať platby v hotovosti cez e-kasy na najbližších 5 eurocentov matematicky. Zaokrúhľuje sa len výsledná suma (celková suma k úhrade) a zaokrúhľuje sa len platba v hotovosti. Nezaokrúhľuje sa platba platobnými kartami ani poukážkami. V prípade, ak platba v hotovosti je menej ako 0,05 €, platbu sme povinný zaokrúhliť smerom hore na 0,05 €.
  Aj napriek zaokrúhľovaniu sme povinný prijať platby 1 a 2 centovými mincami. Zákazníkom sa nebudú vydávať 1 a 2 centové mince.

  01. 07. 2022

 • Informácia pre pacientky objednané na mamografické vyšetrenie v OÚSA

  Dovoľujeme si informovať klientky/pacientky, ktoré sú objednané na termín skríningového/preventívneho mamografického vyšetrenia v OÚSA, že v prípade, ak posledné mamografické vyšetrenie absolvovali v inom zdravotníckom zariadení (mimo OÚSA), je potrebné si doniesť so sebou dokumentáciu z tohto vyšetrenia  - obrazovú dokumentáciu nahratú na CD nosiči a nález.


  28. 06. 2022

 • Režim na vstupe do nemocnice

  Vstup do priestorov OÚSA je možný len s prekrytím horných dýchacích ciest (správne nasadený respirátor zakrývajúci nos a ústa).

  Kontrola režimu OTP sa pri vstupe nevykonáva.

  - pred vyšetrením v odborných ambulanciách OÚSA sa od pacientov nevyžaduje negatívny test na COVID-19

  - pred prijatím na hospitalizáciu sa od 2.5.2022 nevyžaduje PCR test

  Vzhľadom na skutočnosť, že OÚSA poskytuje zdravotnú starostlivosť onkologickým pacientom ako vysoko rizikovej skupine pacientov, z rozhodnutia vedenia platí na lôžkových oddeleniach OÚSA aj naďalej zákaz návštev.

  Návštevy sú povolené v prípade návštev pacientov v paliatívnej starostlivosti a terminálnom štádiu ochorenia a vo výnimočnom prípade na základe vopred dohodnutého povolenia od primára lôžkového oddelenia.

  Návšteva musí:
  - byť bez príznakov akútneho respiračného ochorenia
  - dodržiavať protiepidemické opatrenia (prekrytý nos a ústa respirátorom, dezinfekcia rúk pri vstupe).

  U návštevy sa nekontroluje OTP režim (potvrdenie o očkovaní, prekonaní alebo testovaní).


  vypracoval: MUDr. Erika Böhmová, nemocničný epidemiológ
  Bratislava, 02.05.2022


  02. 05. 2022

Zobraziť staršie aktuality

Rýchle vyhľadávanie

Zadajte názov ambulancie/lekára:

Kontakt

Onkologický ústav sv. Alžbety, s.r.o.
Heydukova 10
812 50 Bratislava
+421 2 3224 9111

ousa[at]ousa.sk Mapa
Všeobecná zdravotná poisťovňa Dôvera - zdravotná poisťovňa Union - zdravotná poisťovňa NETC@RDS European health insurance card